Sauna pro děti 2017 – 2018

Halasovo nám. 7, Brno Lesná
 
V současné době saunu pro děti z důvodu malého zájmu nenabízíme.
Pro znovuotevření je nutná účast skupinky min. 6 dětí a rodičů.

Pojďte s dětmi do sauny!

Filia klub nabízí možnost saunování dětí s rodiči v malých skupinkách. Přispějeme tak k dalšímu otužování dětí a zvýšení jejich obranyschopnosti. Filia klub je nejideálnější místo pro saunování dětí a batolat. Je možnost děti položit, nakojit i přebalit a zároveň vyhovují další hygienické aspekty. 

Jaké jsou zásady správného saunování s dětmi?

Saunování by mělo být nenásilné a příjemné. Teplota v sauně pro děti je pouze 65°C. Děti i dospělí by se měli před vstupem do sauny důkladně umýt
a hlavně pak osušit. Kojence drží matky v náručí na nejnižším místě, větší děti mohou sedět na osušce výš. Délka pobytu dětí v sauně je výrazně nižší než u dospělých, kojenci a mladší batolata do 3 minut, větší děti 5-8 minut.

Jak je to s ochlazováním v sauně?

Ochlazování je krátké, malinkým dětem postačí ochlazení vlažnou vodou v náručí matky pod sprchou, případně po té polití trupu a končetin studenou vodou s vynecháním hlavičky. U větších batolat a dětí je možné krátké ponoření po krk do bazénu. V zásadě ale osprchování postačuje. Postačí vždy jedno, pouze u větších dětí až dvě prohřátí. Po sauně je nutné dětem doplnit tekutiny, popř. kojení a asi 20 minut setrvat v pokojové teplotě. Nejvhodnější je poté umožnit dětem pasivní odpočinek nebo spánek.
 

Přednosti saunování:

Naše doporučení: