Plavání miminek u vás doma ve vaně

Voda je jediním ze čtyř živlů, se kterým se miminko prvně setkává již v maminčině bříšku. Příjemné kolébavé pohyby, které v něm evokují pocity klidu a bezpečí, zažívá nenarozené dítě ještě mnohem dříve, než se samo dokáže nadechnout vzduchu a než prvně okusí teplo hřejivého ohně. Voda je miminku velmi blízká, a tak se nemusíte bát začít se seznamováním již v prvních týdnech jeho života. Plavání miminek je pro ně tou nejpřirozenější aktivitou.
 
Kdy je vhodné plavání s miminkem začít a jak na to správně jít?
 
              Poprvé na podhlavníčku         Plavání miminek

 

Kdy je ten správný čas pro plavání novorozenců?

V šesti týdnech se miminku již zahojila pupeční šňůra a také dokáže mnohem lépe udržovat svou tělesnou teplotu. Plavání s miminkem v tomto období tedy můžete začít s takzvaným plaváním kojenců doma ve vaně. Se správnou technikou vás seznámí instruktoři kurzu plavání pro miminka, kteří za vámi mohou docházet přímo domů. Seznamování tedy nebude probíhat v cizím prostfiedí, ale v bezpečí vašeho domova, což by mělo příjemně působit i na vaše miminko. Instruktor plavání s miminky vám doporučí, jak nejlépe s miminkem ve vaně zacházet, aby pro něj byl pobyt ve vodě opravdu příjemnou a bezpečnou relaxací. Před zahájením společné koupele a samotného plavání s novorozencem vanu vždy řádně umyjte. Teplota vody by měla být přibližně 35-36°C a teplo by mělo být i v místnosti, kde seznamování miminka s vodou probíhá. V místnosti by mělo být tlumené světlo. Příjemnou atmosféru můžete navodit několika svíčkami a relaxační hudbou.

 

Ukázková lekce plavání s miminkem vás seznámí s kojeneckým plaváním. Je vhodná pro děti od 6-ti týdnů do 3 – 4 měsíců věku. Doba návštěvy je asi 60 minut.
Cena 850,– Kč + cestovné dle domluvy při návštěvě mimo Brno. 

 

Osobní domluva – tel. 602 791 406